Shegë Oil Për Beautiful Skin

Produktet e lëkurës janë të fluturonte jashtë raftet dyqan për dekada të tëra. Gjithkush dëshiron për të ruajtur rrudha dhe cen pa lëkurë. Një problem në rritje të cilat shumë konsumatorët kanë filluar vetëm në njoftim është se kompanitë e kujdesit të lëkurës përfshijnë shtesa të shumta në prodhimet e tyre që ngrenë shqetësime shëndetësore. Për shembull, shumë lan shkumës të lëkurës përmbajnë një përbërës të njohur si laurel sulfate natriumi, e cila është një ngacmues i madh të lëkurës. Kështu, ndërsa ju mendoni se ju mund të jetë bërë lëkurën tuaj një favor, në të vërtetë janë duke shkaktuar dëme.

Një përbërës natyral që ka marrë të drejtën dhe këndoni lavdinë e majtë është vaj shegë. Rrjedhin nga fara shegë, të cilat mund të prekje për mbrojtje kundër kancerit dhe sëmundjeve kardiovaskulare, të naftës ka veti të fuqishme anti-inflamator dhe hidratues. Kjo e bën të përshtatshëm për trajtimin e kushtet e tilla si fytyre, ku lezione përflakur zhvillohet në lëkurë. Ai është jo-comedogenic, kështu që nuk duhet të ketë asnjë shqetësim mbi lezioneve të reja. Efekti hidratues mund të mbrojë kundër rrudhave dhe mund të ndihmojë për të mbajtur buzët tuaja lagështi gjatë dimrit. Efekti i fuqishëm exfoliating cilat vaj shegë mund të sjell ndihmon pigmentim lëkurës zbehet, shkaktuar nga një rast ekzistuese të puçrra fytyre ose moshës. Me të gjitha këto karakteristika të shquar, nuk është çudi që ju do të gjeni këtë vaj në krem ​​fytyre, lan trupit, lip balm, dhe një numër të produkteve të tjera.

Gjetja e naftës shegë si një produkt të pavarur mund të jetë e vështirë. Shumë shitësit online aksioneve të produktit, megjithatë, ju do të keni për të gjetur një vend me reputacion për të blerë nga. Ju mund të tronditur për të gjetur se një shishe me një ons të naftës mund të ju drejtuar mbi 20 $. Megjithatë, ju do të jeni duke përdorur vetëm sasi shumë të vogla të produktit në baza ditore. Vlen të kontrolluar nëse ndonjë dyqane lokale aksioneve produktin e parë. Në këtë mënyrë, ju mund të shmangur akuzat e anijeve dhe çdo hassles me kthim, por më e rëndësishmja, ju do të fillojnë të gëzojnë produkt shumë më shpejt.

  • Blogroll