Recipes shegëShegët kanë një aromë të dallueshme agrume që është thjesht e shijshme. Pra, pse nuk provoni disa recetave të tjera shegë që mund të kënaqen buds shijen tuaj?

Ka një shumëllojshmëri të recetave të mëdha shegë. Bëni akullore shegë, një ëmbëlsirë e shijshme shegë ... shurup shegë apo thjesht të hedhur disa fara shegë në sallatë tuaj!

Por kjo nuk është e kufizuar vetëm për ushqim ... ju mund të bëni një një-e-nje-lloj koktej shegë apo edhe një Margarita shegë!

Kur ju blini një fryt shegë për recetë tuaj, sigurohuni që lëkura i shega është e hollë dhe e paprekur. Mos blej disa shegë me lëkurë të thyer. Kjo do t'ju lejojë të gëzojnë disa shegë plot lëng dhe shije.

Këtu-së janë disa vende që ofrojnë një koleksion të recetave të lehtë shegë që ju dhe familja juaj ose mysafirët do të dashurisë:

Recipes POM Wonderful shegë
POM Wonderful Recipes për pushime, mëngjes, appetizers, drekë, darkë, ëmbëlsirë, kokteje, mocktails, smoothies.

Provokoj tastebuds tuaj
Joshëse tastebuds tuaj me Receta të ndryshme!

misspellings zakonshme: pomagranate, pomegranat, pomegranite, pomegrante, pomegrenate, pomengranate, Pomerantz, pommegranite, pomogranate

Shegë ushqyeritDeri tani ne të gjithë e dimë shegë ofron trupin tonë me përfitime të shkëlqyera shëndetësore ... por se çfarë saktësisht janë vlera ushqyese fryti shegë-së?

Një fruta shegë përmban ton të ushqyerit ... dhe më të mirë të të gjitha, është e ulët të kalorive. Në vetëm një fruta shegë ka rreth 100 kalori dhe vetëm rreth 25g e sheqerit. Por kjo është vetëm fillimi i të ushqyerit shegë ofron:

  • një burim i madh i kaliumit
  • më shumë antioksidantë në krahasim me lëngje të tjera dhe madje edhe verë!
  • vitaminë B dhe Vitamina C
  • burim i madh i fije
  • ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës
  • mban sistemin tuaj imunitar në kushte nivel të lartë
  • pengon ndërtimin e materialit në arteriet tuaja

Siç mund ta shikoni, duke pirë apo ngrënë shegë është një zgjedhje të madhe për shëndetin tuaj. Me një akuzë të ulët kalori dhe kaq shumë përfitime shëndetësore që ju nuk keni nevojë të ndjehen të asnjë faj si ju kënaq në fruta të shijshme shegë.

misspellings zakonshme: pomagranate, pomegranat, pomegranite, pomegrante, pomegrenate, pomengranate, Pomerantz, pommegranite, pomogranate

Shëndeti Përfitimet e Pomegranite Juicepomegranate juice Health Benefits Of Pomegranite Juice Shumë prej tyre janë duke filluar për të kaluar lëng portokalli e tyre në mëngjes për të pomegranite lëng. Pse? Shumë thjesht, studimet kanë treguar se lëng i frutave shegë është më i fuqishëm i të gjitha kur bëhet fjalë për antioksidantë. Lëng shegë mund të gjenden në forma të ndryshme, duke përfshirë shegë, shegë çaj, shegë Seed naftës, shegë melasë dhe madje edhe prevede shegë!. Ka edhe shegë Kapsula & shegë Pllakat të cilat ju mund të bleni si një shtesë në qoftë se ju të gjeni përgatitur ato të ngadaltë! Natyrisht duke blerë lëng shegë të pastër do të ketë dobi më të mirë shëndetësor. Shegë janë për qëllim të jetë një mënyrë e shkëlqyer për uljen e kolesterolit dhe gjithashtu ka edhe një Detox shegë dhe program dietë!

Përveç shijen e saj të madh, lëng pomegranite ndihmon trupin tonë në një numër mënyrash. Studimet kanë treguar se shega ndihmon në parandalimin e forcim të arterieve si. Kjo është e njohur më së shpeshti si atherosclerosis. Duke parandaluar ndërtimin e materialit në arteriet tona, lëng pomegranite gjithashtu zvogëlon shanset e sulmit në zemër dhe infarkti. Nga kalimi te pomegranite lëng, ju jeni të mbrojtur veten nga sëmundjet e zemrës, kolesterol dhe madje edhe stresi!

Kështu që ju mund të pyesin, çka në lidhje me lëngje frutash të tjera natyrore? Ata janë të mira për shëndetin tuaj, si dhe, por shegë krye ata të gjithë! Në një studim të lëngje të tjera të tilla si lëng rrushi, boronice, portokalli dhe madje edhe verë fruta, lëng pomegranite krye mbi të gjithë ata me sasi më të lartë të antioksidantë natyrore. Unë vetë ishte një pijanec përditshme çaj jeshil. Por me mend se çfarë? Shegë përmban antioksidantë më shumë se çaj jeshil, too. E thënë thjesht, lëng pomegranite përmban sasi të lartë të antioksidantë trupi juaj ka nevojë për të qëndruar të shëndetshëm dhe të fortë.

Lëng Pomegranite gjithashtu punon edhe si një hollë të gjakut, duke sugjeruar se ajo mund të jetë një agjent i shkëlqyer për promovimin e fluksit të gjakut në zemër. Përveç reduktimit pllakatë në arteriet, ajo ngre kolesterolit të mirë dhe ul kolesterolit të keq.

Studimet kanë vlerësuar edhe natyrën antioxidant e lëng mitraloz dhe dobia e saj të mundshëm në luftimin e formave të caktuara të kancerit. Lëng Pom ka treguar për të reduktuar incidencën e dy të gjirit dhe kancerit të lëkurës. Dhe kjo ka treguar edhe për të ngadalësuar rritjen e kancerit të prostatës në minj.

Për sa i përket efekteve të lëng pomegranite në osteoarthritis ... vepron pom lëng si një frenues enzimë për të mbrojtur kundër dëmit kërc, kur zbatohet direkt. Është shpresuar se kërkime të mëtejshme do të krijojë një shkak-pasojë ndërmjet gëlltitje me gojë lëng mitraloz dhe një reduktim në në përkeqësimin e kërc.

Nuk ka studime të mëtejshme janë të nevojshme për të provuar se lëng pomegranite e shëndetshme për të pirë. Nuk janë të shumta pom produkteve lëng në dispozicion ... disa me çmim mjaft të lartë për shkak të shkallës së saj të lartë të popullaritetit. Por është e mundshme që çmimi do të vazhdojë të zbresë si forcat e tregut të gjetur mënyra më të mira dhe më të lira për të bërë atë në dispozicion.

Lëng shegë ndihmon me një numër të gjëra të tilla si duke zvogëluar rrezikun e sulmit në zemër, goditje, dhe madje edhe forcim të arterieve. Studimet nga shkencëtarët janë duke treguar se lëng shegë është më e dobishme se mendimi më parë. Ky hulumtim është kryer nga shkencëtarët me gradë si një mjeshtrave të shëndetit publik në internet ose çfarëdo shkalle laboratori me bazë. Përbërja e këtyre ushqimeve super ka asnjë shëtitje në park, dhe që ka formimin e duhur do të ndihmojë në përgatitjen për punën

misspellings zakonshme: pomagranate, pomegranat, pomegranite, pomegrante, pomegrenate, pomengranate, Pomerantz, pommegranite, pomogranate

«Faqja e kaluar - Faqja Tjeter »

  • Blogroll